Jak przygotować się do zajęć Tai Chi

Wygodny strój

Strój do tai chi nie może krępować ruchów. Tradycyjnie wykorzystuje się luźne, długie spodnie, ale wygodne spodnie dresowe w zupełności wystarczą. Dużo ważniejszy jest wybór obuwia. Buty do tai chi powinny posiadać płaską, szeroką podeszwę, dobrze trzymającą się podłoża.

Pamiętaj o wodzie

Utrzymywanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu jest podstawą jego prawidłowego funkcjonowania. O odpowiednim nawodnieniu powinny pamiętać zwłaszcza osoby aktywne fizycznie. Przyjmowanie zbyt małych ilości płynów podczas ćwiczeń może mieć poważne następstwa dla zdrowia.

Pozytywne nastawienie

Jeśli to Twoje pierwsze zajęcia bądź dla siebie wyrozumiała/-y. Podejdź do praktyki z otwartością i ciekawością. Nie forsuj się. Daj sobie czas.

Co powinien wiedzieć instruktor o Tobie przed zajęciami

Przed przystąpieniem do ćwiczeń powiedz instruktorowi o ewentualnych schorzeniach lub dolegliwościach oraz o przeżytych kontuzjach. Instruktor wówczas indywidualnie w miarę możliwości dostosuje dla Ciebie praktykę, zaleci modyfikację lub unikanie niektórych pozycji.

Wybór zajęć

Na stronie Zapisy znajdziesz szczegółowe informacje o charakterze poszczególnych zajęć. Wystarczy kliknąć w ich nazwę np. Tai  Chi Grodzisk. W ramach jednej grupy ćwiczymy na różnych poziomach zaawansowania, ale we wtorki o 19:00 trening dedykowany jest przede wszystkim osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tai chi.